Nobody's Perfect

Garbus jest jednym z najlepiej rozpoznawanych modeli samochodów. Jednak nie zawsze tak było…. Wprowadzeniu Garbiego na rynek towarzyszyła szeroka kampania prasowa i TV, która stworzyła bardzo silną markę.
W latach ’60-tych XX w Garbus odzwierciedlał marzenia ludzi o samochodzie rodzinnym, niedrogim. I to właśnie wykorzystali marketerzy. Stworzyli kampanie prostą, czasami ascetyczna i jasno komunikującą zalety tego samochodu.
Reklamy Garbi Kampania reklamowa VW Garbusa koncentrowała się na sprzedaży i budowaniu lojalności wobec marki. Kampania była stricte informacyjna, raczej odnosząca się do wyobraźni niż do rzeczywistości. Bez zbędnego przekonywania. Kampania odnosiła się bezpośrednio do emocji i potrzeb konsumenta.

60vwparts

Lemon

Lemon

62vwbeetledble

Jedną z najsłynniejszych reklam VW Garbusa wykorzystująca hasło „Think Small”. Kampania ta została uznana za kampanie wszech czasów.

Bardzo lubię też reklamę opartą na haśle “Pomimo tego, że Garbus umie pływać, niestety nie umie pływać w nieskończoność”. Ponoć utrzymuje się na powierzchni 42 minuty. Nie próbowałam ;-) !

Pływający Garus

Pływający Garus

Seria z lekką nuta szowinizmu ;-)

66vwbeetleflowers

66vwbeetleflowers

sooner-or-later-your-wife-will-drive

sooner-or-later-your-wife-will-drive

Bracia VW

dervw66bigthing

67vw_beetle_squareback_bus1

Polecam stronę http://www.adclassix.com/index.html